PROmovia 4 60 mg

Hyaluronik Asit Sodyum Tuzu

TÜM BAĞLANTILARIN DEJENERATİFİ VE / VEYA ALTYAPI HASTALIKLARINDA EN İYİ TEDAVİ

PROMOVIA , yüksek oranda saflaştırılmış, kayda değer viskoelastik özelliklere sahip, tamponlu bir hiyalüronik asit sodyum tuzu çözeltisi içeren enjekte edilebilir bir üründür.

60mg / 4ml (% 1.5), MW 1600-1700 KDalton

Açıklama

PROMOVIA , steril ve apirojenik çözeltiye sahip önceden doldurulmuş tek kullanımlık bir cam şırınga formunda gelir.
PROMOVIA sodyum hiyalüronat , herhangi bir kimyasal modifikasyon işlemi olmaksızın fermantasyon yoluyla elde edilir; Bu, ürünümüze çok yüksek bir tolere edilebilirlik verir.
Hyaluronik asit insan vücudunun temel bir bileşenidir ve kıkırdak ve sinovyal sıvı da dahil olmak üzere tüm dokularda bulunur ve onlara tüm özel viskoelastik, yağlama ve şok emici özelliklerini verir.

PROMOVIA sodyum hiyalüronat , eklem kıkırdağı, subkondral kemik, sinovyal membran ve bağları etkileyen kronik kondropatinin tedavisi için eksojen kaynaklı yağlamanın yeni bir konseptidir. immagine1
Genellikle Osteoartrit (OA) olarak adlandırılır ve eklem kıkırdağı ve kemiğinde giderek kötüleşmeye, kemik deformasyonuna ve iltihaplanma, ağrı ve engel hareketlerine neden olan dışkıların (osteofit) oluşumuna neden olur.
Osteoartrit yaşa bağlıdır; travma sonrası veya hatta iyatrojenik kaynaklı olabilir (antienflamatuar ilaçlar ve steroidlerin neden olduğu). Hasta tekrarlayan veya kalıcı eklem ağrısı hissediyor, bu da onu hareketlerinde sınırlandırıyor ve bu nedenle normal günlük aktivitelerinde yaşam kalitesini sürekli olarak kötüleştiriyor.
En çok etkilenen eklemler diz, kalça, omuz, el, dirsek ve ayak eklemleridir.

PROMOVIA sodyum hiyalüronat , eklem içi enjeksiyonlar yoluyla çift etkiye sahiptir:
viskoindüksiyon ve viskoz destek.
Ağrıda belirgin bir azalma ile eklem hareketliliğinde bir iyileşmeye yol açan bu çift etkinin, artritik sürecin enflamatuar fazında yer alan dokular üzerinde koruyucu bir etkisi vardır. Mekanik eklem sınırlama aşaması başladığında semptomatik bir etkiye sahiptir.
Suyu tutabildiğinden, PROMOVIA hyaluronat eklemler üzerindeki mekanik stresi azaltır ve elastik bir etki oluşturur. Bu nedenle, aynı molekül maruz kaldığı strese bağlı olarak hem yağlayıcı hem de amortisör görevi görür.
PROMOVIA protokolüağrıyı, eklem sertliğini ve şişmeyi azaltmak için kullanılan dozaja bağlı olarak farklı sayıda enjeksiyon içeren kurslar sağlar, böylece tam işlevsellik geri kazanılabilir.
Doktorlar tarafından aksi tavsiye edilmedikçe, dersi yılda iki kez tekrarlamanız önerilir.
PROMOVIA çok iyi tolere edilir ve etkisi, sistemik aktivite olmaksızın, enjeksiyonun yapıldığı eklemde sadece lokaldir . Hamilelik ve emzirme döneminde PROMOVIA
kullanımı test edilmemiştir.

Kullanım Şekli :

Hekim tarafından aksi belirtilmedikçe ve hastanın durumuna göre haftada bir kez, beş hafta boyunca 2 ml ürün enjekte edilir. Başka tedavi kursları gerekiyorsa, 6 aylık bir aralık önerilir. Hastanın sağlık koşullarına göre, daha fazla eklem aynı zamanda doktor gözetiminde tedavi edilebilir.

Nasıl Kullanılır :

Bir PROMOVIA enjeksiyonuyla devam etmeden önce herhangi bir eklem efüzyonunu aspire edin. Açıklık ile herhangi bir temastan kaçınmaya özellikle dikkat ederek kapağı şırıngadan çıkarın. Su geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak ve çözelti sızıntılarını önlemek için uygun boyutta bir iğne (18 ila 22 gauge iğne) sıkıca vidalayın. Sadece sinovyal boşluk içine, oda sıcaklığında ve sıkı aseptik koşullar altında enjekte edin.

Raf ömrü

Son kullanma tarihi ambalajda belirtilmiştir ve orijinal ambalajında, yukarıdaki muhafaza koşullarına uygun olarak saklanan ürün için geçerlidir.

 

Yorumunuz